DASATO Idea Lab

V spolupráci s Tatra bankou organizujeme prvý slovenský inkubátor pre podnikavých a angažovaných stredoškolákov!

Čo to je DASATO Idea Lab

DASATO Idea Lab je prvý stredoškolský inkubátor na Slovensku zastrešený neziskovou organizáciou DASATO a Tatra bankou.

Po úspešnom pilotnom ročníku Student Ventures od Tatra Banky spájame sily, rozširujeme svoje pole pôsobnosti a chystáme aktivity v regiónoch a takmer každom kraji na Slovensku.

Našim cieľom je rozvíjať angažovaných mladých ľudí a podporovať ich v tvorivosti a podnikavosti. Chceme študentky a študentov stredných škôl naučiť, ako rozvíjať svoje nápady (podnikateľské, aj nepodnikateľské), formou vzdelávacích workshopov, prednášok a mentoringu.

Veríme, že vybudovaním inovačného ekosystému spolu s partnermi a vzdelávacím sektorom vieme prispieť k rozvoju novej generácie mladých ľudí, ktorí sa nebudú báť tvoriť – či už v podnikaní alebo zamestnaní.

Ako to funguje?Idea Lab

Celý program Idea Lab vám predstavíme v každom kraji na podujatí Ideathon, kde sa môžete tešiť na inšpiratívne krátke vstupy od partnerov o ich podnikateľskej ceste, krátku prednášku o témach, ktoré považujeme za dôležité vedieť pri rozvoji podnikania a start-upov, či mini-hackathony, kde študenti budú pracovať na konkrétnych zadaniach spolu s mentormi.

Po Ideathonoch budú mať študenti možnosť zaregistrovať sa do programu so svojím podnikateľským nápadom – registrácia je otvorená do konca júla. Ešte predtým sa však môžu zúčastniť dvoch online workshopov zameraných na motiváciu a naštartovanie rozvoja nápadov.