DÁ SA TO…zistiť kam na výšku, vytvoriť nadupaný projekt, či zlepšiť svoje okolie

DASATO Academy je ročný program neformálneho vzdelávania pre stredoškolákov a stredoškoláčky v jednotlivých regiónoch Slovenska.

Prečo sa mám prihlásiť
do DASATO Academy?(Akože fakt?)

Za rok získaš mentora, zažiješ viac ako 30 workshopov od profíkov, zlepšíš si zručnosti 21. storočia, vytvoríš projekty v reálnych organizáciách v neziskovom, verejnom či súkromnom sektore, spoznáš inšpiratívnych ľudí a zažiješ kopec zábavy!
Tak neleň a nakopni sa vpred v Trenčianskom, Trnavskom, Košickom i Žilinskom kraji! 

Projekty na reálnych zadaniach v praxi (neveríš?)

Myslíš, že na strednej sa to nedá a tvoje nápady nik nepočúva? Tu zažiješ opak a budeš už teraz pracovať na projektoch, ktoré hýbu Slovenskom v súkromnom, neziskovom či verejnom sektore.

Zistíš ako funguje neziskový sektor, zbúraš svoje predsudky, vytvoríš super projekt s tímom a pomôžeš tam, kde to potrebujú.

Chceš zmeniť niektoré veci vo verejnom sektore, no nevieš ako a najmä kto by ti mohol pomôcť? Vďaka projektu v praxi s mestom a krajom budeš s tímom DASATO Academy pracovať na konkrétnom zadaní.

Získaš zadanie projektu od konkrétnej firmy, na ktorom budeš s tímom pracovať, a tým pomôžeš zlepšiť daný proces. Tvoje nápady sú pre firmu naozaj prínosné.

Praktické workshopy

Aby si čo najviac rozvíjal samého seba a bol pripravený na projekty v praxi a následne aj na tie vlastné, naši profesionálni lektori ťa teoreticky naučia “ako na to”. Absolvuješ workshopy kritického myslenia, radikálnej otvorenosti, prezentačných zručností, time managementu, práce v tíme, typológie osobnosti, marketingu, dizajnovania vlastnej budúcnosti a mnoho ďalšieho.

Inšpiratívne diskusie a debaty

Inšpiratívni ľudia zo Slovenska či zahraničia ti budú hovoriť o svojich profesijných príbehoch od ich začiatkov až po plány do budúcna. Uvidíš, že keď naozaj chceš, všetko je možné – DASATO!

Vďaka samoštúdiu pri debatách sa učíš o geopolitických, ekonomických a spoločenských témach. Naučíš sa tak lepšie analyzovať fakty, argumentovať, kriticky myslieť a pozrieť sa na danú problematiku z inej perspektívy.

Sebarozvojový camp

Už na začiatku programu ťa nakopneme na sebarozvojom campe, kde spoznáš svojich spolužiakov/čky v programe z rôznych krajov, DASATO tím či mnohých alumni. Budú to dni, na ktoré naozaj nezabudneš! :)

Mentoringový a coachingový program

Mentor či mentorka ako šitý na mieru podľa tvojich preferencií. Je to profesionál/ka v konkrétnej oblasti, ktorej sa chceš venovať. Okrem toho ti pomáha rozvíjať schopnosti, zisťovať čo chceš študovať, čomu sa chceš v budúcnosti venovať a tvoriť zaujímavé projekty.

Kouč či koučka je tvojím guidom v seba-objavovaní silných stránok a slepých miest. Pomôže nakopnúť tvoje premýšľanie o tom, čo chceš a ako sa tam dostať, ako sa správne rozhodnúť, keď ide o veľa a ako si nadizajnovať svoju budúcnosť v škole a živote. Coaching prebieha aj vďaka spolupráci organizácie EduCoach.

Vlastný projekt

Výstupom celého programu je práca na tvojom vlastnom projekte, s ktorým ti okrem workshopov, pomôže práve tvoj mentor či mentorka. Vlastný projekt má inovovať, zlepšovať, meniť okolie a najmä posunúť ťa vpred. Uvidíš, že po roku v DASATO Academy budeš pokračovať v práci na tom, čo ťa najviac baví a čo si ty sám vytvoril/a. Veď všetko sa DÁ, keď máš okolo seba akčných ľudí a sám chceš. Vlastný projekt je dobrovoľný :)

Komunitné aktivity

Neboj, bude to aj sranda! Pravidelne zažiješ neformálne aktivity po workshopoch, komunitné raňajky pred projektami, pikniky, vianočný večierok či oficiálny, Záverečný ceremoniál, kde sa staneš absolventom/kou programu DASATO Academy. Aj po skončení ťa budú čakať množstvo alumni komunitných aktivít. Je to o komunite, ktorú oceníš možno hneď a možno neskôr.

…A okrem toho?!…

Program ti dá množstvo príležitostí ako sú super stáže u našich lektorov, mentorov, či organizácií, s ktorými spolupracujeme. Môžeš získať stáž v top firmách, neziskovkách či vo verejnom sektore. Veď mrkni s kým spolupracujeme. Získaš prístup na množstvo zaujímavých podujatí, kurzov, diskusií či súťaží. Vytvoríš projekty, ktoré majú dopad na tvoje okolie, región, Slovensko a možno aj celosvetovo (Ako z projektu z Tatra bankou vytvorili stredoškoláčky nápad pre zakladateľov hry Hill Climb Racing?). A najmä…budeš motivovať sám/a seba v tom, čomu sa chceš v budúcnosti venovať s ľuďmi, ktorých rovnako baví robiť veci navyše.

Čo ti DASATO Academy dá?

 • Zistíš čo chceš v živote robiť či študovať
 • Získaš sieť kontaktov od študentov, či mentorov, lektorov a organizácií

 • Zlepšíš si soft a hard-skills pomocou nadupaných workshopov

 • Budeš pracovať na reálnom projekte s neziskovkou, krajským mestom/krajom či firmou
 • Naučíš sa ako funguje súkromný, verejný či neziskový sektor
 • Spolu s profíkmi vytvoríš svoj vlastný projekt

Čo dalo DASATO Academy ďalším ako ty?

- Maťo, alumni 2022

"DASATO je pre mňa oveľa viac než som čakal, je akoby škola do ktorej rád chodím - inovatívny prístup, prepájanie teórie s praxou či super komunita angažovaných a hodnotovo-orientovaných ľudí”

- Táňa, alumni 2021

"DASATO ma posunulo kilometrovými krokmi vpred z pracovného (tvorba projektov, mentoring, stáže) alebo spoločenského hľadiska (workshopy, coaching, camp). Človek musí vlastne do DASATO vložiť iba svoj čas a energiu a ono ho nakopne tisícnásobne.”

- Anton, alumni 2021

"Vďaka DASATO Academy som vytvoril projekt na ktorom pracujem dodnes a dokonca vediem niekoľkočlenný IT tím. Ani na jedno z toho by som sa bez skúseností nabratých v programe na strednej neodvážil."

- Mona, alumni 2019

“DASATO Academy mi doslova pomohlo nájsť samú seba a to čo chcem robiť cez všetky aktivity, ktorých som bola súčasťou.Najviac ma posunul mentoring s mojou skvelou mentorkou Boďou, ktorá mi ukázala zákutia marketingu a pomohla mi rozbehnúť vlastné grafické štúdio, ktoré už tri roky funguje v Trenčíne a ja by som nemohla byť spokojnejšia s cestou, ktorú som si zvolila.“

- Ema, alumni 2020

“DASATO Academy mi dalo veľmi veľa v rôznych oblastiach - sebapoznanie, kariérny rozvoj, osobnostný rozvoj, množstvo skúseností z projektov a mnoho ďalšieho. Zaznamenala som vďaka nemu svoj najväčší doterajší posun.“

Je DASATO Academy pre teba?

 • Chcem zistiť čo ma baví a čomu by som sa chcel/a venovať v budúcnosti
 • Som akčný stredoškolák/ akčná stredoškoláčka
 • Chcem sa vzdelávať, rozvíjať zručnosti 21. storočia a napredovať aj mimo strednej školy
 • Chcem meniť svoje okolie k lepšiemu
 • Chcem stretávať šikovných a aktívnych ľudí a organizácie

Ono sa to fakt DÁ, a preto aj my hľadáme neustále spôsob, aby si DASATO Academy mohol dovoliť KAŽDÝ

Sme nezisková organizácia a príjmy z tvojho členského pokrývajú 12 % nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je hradený z grantov a sponzorských darov partnerov. Na tvoje ročné štúdium potrebujeme nájsť viac ako 3000 EUR. Ty však zaplatíš len 12 % z toho a taktiež máš možnosť získať štipendium, o ktoré si požiadaš hneď na začiatku programu.

Nechceme aby bariéra pre vstup do programu bola práve finančná. Keďže podporujeme práve angažovaných študentov a študentky v regiónoch, stojí nám za to vynaložiť viac úsilia a zabezpečiť, aby si práve ty mohol byť u nás! Preto po prijatí do programu neváhaj požiadať o štipendium. Zároveň, ak okolnosti dovoľujú hradiť za program vyššiu sumu a tým pádom pomôcť ostatným môcť byť v programe, budeme vďační.

30€

mesačne

počas 1 roka

Čo je zahrnuté v cene?

 • 30+ workshopov s profesionálnymi lektormi a lektorkami
 • Mentoringový program, podľa tvojich preferencií
 • 4 nadupané projekty v praxi
 • 3-dňový sebarozvojový camp
 • Diskusie a debaty
 • Komunitné aktivity
 • Gallup test silných stránok
 • Množstvo materiálov, videí, prezentácií, know how po celý život
 • Množstvo prepojení, možností, stáží, projektov a množstvo ďalšieho

Čo by ťa mohlo ešte zaujímať? FAQ

Prihlásiť do programu sa môžes na našom webe. Nový ročník sa otvára vždy na jar.

Prihlás sa tu

Ak ešte nie sme v tom tvojom kraji a nevadí ti dochádzať do krajského mesta raz týždenne, určite sa prihlás. Spoznáš aspoň lepšie iné mesto. Medzitým sa my budeme snažiť sa postupne dostať do všetkých krajov na Slovensku :)

Jedenkrát do týždňa väčšinou v piatok poobede. Všetky informácie o jednotlivých aktivitách však vždy uvidíš dostatočne vopred cez DASATO aplikáciu, cez ktorú sa na aktivity prihlasuješ. Počas roka môžeš vymeškať 5 aktivít. Nemusíš sa však báť, DASATO Academy je program neformálneho vzdelávania a preto chceme, aby si vždy s nami komunikoval keď máš nejaký problém a nemôžeš prísť. 

Program trvá celý kalendárny rok od konca augusta až do septembra, kedy si na Záverečnom ceremoniáli prevezmeš svoj certifikát a oficiálne sa staneš absolventom či absolventkou programu.

 • Aktivita každý týždeň – 2-3 hodiny
 • Práca na projektoch v praxi
 • Stretnutia s mentorom či mentorkou

Celkovo priemerne 4-5 hodín týždenne. Je to však na tebe: Koľko do toho dáš, toľko z toho dostaneš. :)

Nie, program je pre stredoškolákov, takže prihlásiť sa môžeš ak teraz končíš základnú školu (to znamená, že pri nástupe do programu už budeš na strednej) alebo si prvák, druhák, tretiak či štvrták v prípade 5-ročných stredných škôl (a teda budeš pri nástupe do programu stále na strednej). Zároveň ak si už plnoletý, nie je to žiaden problém.

Program stojí 30 eur mesačne. V cene je zahrnutých 30+ workshopov s profesionálnymi lektormi, mentoringový program podľa tvojich preferencií, 4 projekty v praxi a sebarozvojový camp.

Nechceme, aby bariéra pre vstup do DASATO bola práve finančná. Keďže podporujeme práve ambicióznych študentov v regiónoch, stojí nám za to, vynaložiť viac úsilia a zabezpečiť, aby si práve ty mohol byť u nás! Sme nezisková organizácia a príjmy z tvojho členského pokrývajú menej ako 12% nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je platený z grantov a sponzorských darov partnerov. Na tvoje ročné štúdium potrebujeme nájsť 3000 EUR. Ty však zaplatíš len 12% a taktiež máš možnosť získať štipendium, o ktoré si požiadaš hneď na začiatku programu. Členský poplatok sa hradí len po dobu 12-tich mesiacov.

Samozrejme, DASATO Academy je skvelé miesto na zoznámenie sa s rovesníkmi z iných škôl a krajov, s inšpiratívnymi mentormi, lektormi či mladými profesionálmi. :)
Offline, v regionálnych coworkingoch (coworkingy sú zdieľané kancelárske priestory) či na školách pokiaľ nám to dovoľuje epidemiologická či iná situácia. Online sa program presunie v prípade zhoršenej epidemiologickej situácie.
Ide o 4 typy projektov:

 1. Projekt s mestom a krajom:
  V rámci projektu v praxi s mestom a krajom budeš s tímom z DASATO pracovať na konkrétnom zadaní.
 2. Projekt v praxi s firmou:
  V tomto projekte sa naučíš ako funguje súkromný sektor. Získaš zadanie projektu od konkrétnej firmy, na ktorom budeš s tímom pracovať, a tým pomôžeš zlepšiť daný proces vo firme.
 3. Projekt s neziskovým sektorom:
  Pre rozvoj svojho charakteru sa zapájaš aj do dobrovoľníckeho projektu, ktorý si vytváraš so svojím tímom za pomoci koordinátorov. Získaš tak iný pohľad, zistíš ako funguje neziskový sektor a zbúraš svoje predsudky.
 4. Vlastný projekt:
  Dobrovoľnou, poslednou časťou je práca vlastnom projekte, s ktorým ti okrem workshopov, pomôže práve tvoj mentor. Vlastný projekt má inovovať, zlepšovať, meniť okolie a najmä posunúť ťa vpred. Uvidíš, že po roku v DASATO budeš pokračovať v práci na tom, čo ťa najviac baví a čo si ty sám vytvoril.

Je povinné sa zúčastniť všetkých projektov, okrem 4. vlastného projektu, ktorý je dobrovoľný. V rámci prvých troch ide o rôzne projekty a do ktorého konkrétneho projektu sa zapojíš si vieš vybrať na základe svojich záujmov.

Prosím, povedz nám o tvojich potrebách a budeme sa ti snažiť vyjsť maximálne v ústrety, keďže inklúzia je jedna z našich základných hodnôt.

Počítač je určite nápomocný, hlavne pre komunikáciu s nami. Vlasniť ho však nepotrebuješ, stačí sa občas pripojiť, napríklad aj zo školy.

Získanie stáže nie je zaručené, no môže byť výsledkom spolupráce s firmami, hlavne ak boli spokojní s tvojou prácou.

Áno, to je štvrtá, dobrovoľná časť programu. Viac sa o ňom dočítaš v otázke „Na akých projektoch môžem participovať a môžem si sám vybrať, do ktorých konkrétnych projektov sa zapojím?“.

Aktivity sú naplánované tak, aby si nemusel – väčšina aktivít je v piatok poobede. Ak by náhodou došlo k zmene programu a musel by si, poskytneme Ti samozrejme  ospravedlnenku.

DASATO Academy prebieha v slovenčine.
DASATO Academy je výberový program, ale zároveň nie je elitársky. To znamená, že hoci nemôžeme prijať každého kvôli limitovanému počtu prijatých študentov, ku ktorým chceme mať individuálny vzťah, neznamená to, že do programu prijímame len ľudí, ktorí si prešli mnoho aktivitami a chcú zachrániť svet. Nie! DASATO Academy je pre každého, kto chce na sebe pracovať, rozvíjať sa, získať prax, byť v komunite aktívnych ľudí a organizácií.
Výberový proces sa skladá z dvoch kôl:
 • Prvé výberové kolo: Prihláška tu
 • Druhé výberové kolo: Individuálny online pohovor, kde sa ťa pýtame otázky na prihlášku, tvoju motiváciu, skúsenosti z iných aktivít, či očakávania od programu. Zároveň ti priblížíme ako by tvoj rok v DASATO Academy mohol vyzerať.
Celý výberový proces je navrhnutý odborníkmi z praxe zo súkromného sektora a vzdelávacích organizácií. Výsledky ti oznamujeme e-mailom alebo telefonicky.
Ak ťa náhodou nepríjmeme, nebuď smutný/á a skús to o rok, prípadne využi a zapoj sa do iných príležitostí, ktoré ti ponúkame my či iné organizácie :).

Samozrejme, ak budeš stále spĺňať podmienky uvedené v otázke „Musím byť plnoletý, aby som sa prihlásil/a?“. Budeme sa tešiť!

Nie – máme absolventov z rôznych typov stredných škôl – gymnázií (štvor či osemročných), bilingválnych gymnázií, obchodných akadémií či iných.

Novinky

Prečítajte si #akosatoda

Sme tu pre TebaKontakt

Ak máš akékoľvek otázky ohľadom programu, neváhaj a napíš našej Veronike, ktorá ti ich rada zodpovie.