32 000 angažovaných slovenských študentov ročne odíde do zahraničia

Späť sa vráti iba okolo 10 %. Brain-drain alebo tzv. “únik mozgov” je masívny problém, ktorému Slovensko čelí. Najväčší počet mladých ľudí odchádza za príležitosťami alebo kvôli kvalitnejšiemu vzdelávaniu.

Ukazujeme, že aj na Slovensku sa to dáPrečo my?

DASATO Academy sa snaží už stredoškolákom ukazovať, že sa dá získavať kvalitné neformálne vzdelávanie, prepájať sa s TOP profesionálmi z rôznych oblastí, stážovať alebo pracovať v inovatívnych firmách, či robiť na svojich vlastných projektoch.

V rámci nášho ročného programu neformálneho vzdelávania študentom prinášame:

Bez vás to nejde

Podporte nás

Staňte sa našim pravidelným alebo jednorázovým darcom

Zaujímali ste sa niekedy, aký dopad môže mať vašich pár desiatok eur na mladých angažovaných ľudí na Slovensku?

30 eur prinesie študentom profesionálnych mentorov, ktorí im pomôžu s osobnostným aj kariérnym rozvojom
45 eur nám pokryje 30% mesačných nákladov na program pre 1 študenta
60 eur nám pomôže s vytváraním vlastných projektov študentov, ktoré rozvíjajú inovácie na Slovensku
a tvoria tak z neho atraktívnejšie miesto pre mladých
100 eur nám umožní prinesenie 1 nového workshopu do curricula
150 eur uľahčí v najbližších 5 rokoch expanziu do všetkých krajov Slovenska a vzdelávanie až 240 študentov ročne

Stačí na to 5 klikov a maximálne 2 minúty a viete aj vy ukazovať mladým ľuďom, že SA TO DÁ!

Darujte svoje 2% na rozvoj inovatívneho vzdelávania, ktoré udrží Slovákov na Slovensku!

Ak by ste chceli svoje 2 % ako zamestnanec chceli venovať na vzdelávanie a podporiť tak DASATO Academy stačí priložiť vyhlásenie s údajmi org., k daňovému priznaniu. Vyhlásenie nájdete TU. Všetky zdroje budú použité na osobnostný i kariérny rozvoj 300 študentov v Trenčianskom, Trnavskom a Košickom kraji.

Mária Kohútová, Open Society Foundation

Podporujem DASATO, pretože ako Slovenka žijúca v zahraničí, vidím veľký zmysel v rozvíjaní talentu v regiónoch, keďže aj mne často chýbali príležitosti, keď som na Slovensku vyrastala. Projekty so samosprávami, firmami, neziskovkami, workshopy aj diskusie sú presne tie možnosti, ktoré som v minulosti hľadala, ale nemala a preto som si nevedela predstaviť, že na Slovensku zostanem žiť. Avšak ako krajina potrebujeme tieto mladé talenty na rozvoj inovácií, kreativity a napredovanie.

Miroslava Rusnoková, Founder TalTech Services

DASATO sledujem od jeho začiatkov. Prináša výborné riešenie pre rozvoj aktívnych stredoškoláčok a stredoškolákov v rôznych kútoch Slovenska a pripravuje ich na pôsobenie v praxi - biznise, verejnej správe či neziskovkách. Nakoľko mám s rozvojom talentov viacročné skúsenosti, oceňujem pri DASATO najmä kvalitu, premyslené rozširovanie a nákladovú efektívnosť.

Michal Novovesky, Head of Product, Bloomreach

DASATO fandím a podporujem najmä kvôli šikovnému a nadšenému tímu, výsledkom, ktoré so študentmi dosahujú, zameraniu na regióny Slovenska, dôrazu na spoločenskú angažovanosť a medzisektorovú spoluprácu, a tiež preto, že ich jednoducho mám zo srdca rád a verím, že formovaním mladých ľudí prispejú k zlepšeniu krajiny pre nás všetkých.

Boris Chrenko, CEO glocco

Ako otec 3 detí sa nesmierne teším, že na Slovensku, ktoré je výrazne poznačené dezinformáciami, vulgárnosťou a odlivom talentov do zahraničia, existuje dôveryhodná neziskovka rozvíjajúca osobnostný a kariérny potenciál našich stredoškolákov. Organizáciu DASATO by mal podporiť každý komu nie je ľahostajná budúcnosť Slovenska.

Som jednotlivec

Sme firma/verejná správa

V DASATO sa snažíme tvoriť rovnomernú spolupráce výhodnú pre obe strany, preto našim partnerom ponúkame produkty, ktoré sú pre nich benefitom a zároveň, svojimi zdrojmi posúvajú vzdelávanie na Slovensku vpred a ukazujú tak mladým, že sa tu oplatí zostať.

Projekty v praxi

Zadajte študentom výzvu alebo problém, na ktorý hľadáte inovatívne riešenia. Študenti v DASATO v minulosti riešili inovatívne funkcionality na produkte Slida, či zlepšovali kultúru feedbacku v Martinuse alebo pripravovali aktivity na zlepšovanie finančnej gramosti vďaka Metaversu v spolupráci s Tatrabankou. Mladí ľudia priniesť nečakané, inovatívne nápady “out of the box” nápady a pomôcť vám tak sa ďalej rozvíjať.

Stáže a práca

Študenti DASATO sú často stredoškoláci so skúsenosťami mladých profesionálov. Nielenže si prešli intenzívnym ročným vzdelávaním, ktoré rozvinulo ich hard aj soft- skills a poskytlo im prax vďaka projektom, no často získali skúsenosti aj pomimo programe cez stáže, práci alebo vlastné projekty, neziskovky a startupy, ktoré riadia. Jednoducho sú to ľudia, ktorí vedia obohatiť vaše tímy a vy im na oplátku ponúknuť príležitosti na rozvoj, ktoré ich na Slovensku udržia alebo ich späť prilákajú.

Darujte 2%

V prípade, že darujete 2% ako firma alebo živnostník je potrebné zadať údaje DASATO priamo do Vášho daňového priznania.

Údaje pre vyplnenie daňového priznania:
Názov: „I AMbitious“
právna forma: občianske združenie
IČO: 51877147
DIČ: 2120927556
Sídlo: Horovce 213, 02062 Horovce, Slovenská republika

Alenka Kanabová, senior manager Accenture

Z nášho pohľadu je ich vzdelávací program zameraný na stredoškolákov veľmi kvalitný a relevantný a v danej cieľovej skupine unikátny a potrebný, keďže pokrýva budovanie praktických zručností, ktoré výrazne absentuje v rámci formálneho vzdelávania. Navyše ide o program, ktorý má ambíciu prispieť ku komunitnej angažovanosti mladých ľudí v slovenských regiónoch, čo nie je úplne bežné. Bonusom je priestor, ktorý táto spolupráca ponúka našim ľuďom v rámci expertného dobrovoľníctva.

Náš dopad za 5 rokov

KošiceTrenčínTrnavaŽilina
0+
projektov v praxi
0
alumni
0+
diskusií a debát
0
mentoringových dvojíc
0+
workshopov
0
coachingových dvojíc
0+
vlastných projektov študentov

Príbehov ako Anton je v DASATO viac ako 200

Ja pred DASATO

Bol som skromný introvertný chalan plný hardskills, ktorý ich však nevedel presadiť v tíme a predať okoliu. Vedel som naprogramovať appku, ktorá vyzerala super a fungovala, ale neveril som si. Pramenilo to z mojej slabšej komunikácie a sebaprezentácie.

Môj rok v DASATO

Od prvého stretnutia so spolužiakmi v programe sme boli vedení ku komunikácii. Rozprával som sa s celkom cudzími ľuďmi v podstate o všetkom. Vystúpil som z komfortnej zóny a posúval som sa vpred. Navyše som absolvoval workshopy na rôzne témy ako time management, práca v tíme, vzájomná tolerancia, typológia osobnosti dokonca som na jednom aj meditoval a to všetko mi ukázalo a naučilo ma veciam, ktoré som dovtedy nepoznal.

Ja po DASATO

Rozhodne sa nebojím výziev, a to ani tých, kde vediem tím 6 ľudí. Mám svoje priority, viem si rozvrhnúť čas. Viem, že síce programovanie je super skill, ale baví ma viac viesť ľudí. Preto to chcem prepojiť a ísť študovať IT management. Toto všetko mi umožnilo aj DASATO.

Príbehov ako Emma je v DASATO viac ako 200

Ja pred DASATO

Už na začiatku strednej som vedela, že chcem študovať prírodné vedy. Fascinovalo ma, ako všetko do seba krásne zapadá. Mrzelo ma však, že veľa spolužiakov malo už od začiatku negatívny prístup k vede. Nevedela som prečo. Chcela som s tým niečo urobiť. Ale nevedela som čo a ani ako.

Môj rok v DASATO

Vďaka programu som sa naučila mimo iného naučila, ako správne identifikovať problém, nájsť riešenie, správne nastaviť projekt aj ho dlhodobo udržať. Toto mi veľmi pomohlo pri založení môjho vlastného projektu zVedaVie, ktorý popularizuje prírodné vedy na sociálnych sieťach. Okrem toho som sa stala súčasťou skvelej komunity plnej inšpiratívnych ľudí.

Ja po DASATO

Po skončení DASATO som úspešne skončila strednú školu a aktuálne som v prvom ročníku na univerzite v Holandsku, kde študujem biológiu. V budúcnosti by som chcela pracovať v medicínskom výskume. Projekt zVedaVie stále pokračuje a rozrastá sa. Aktuálne máme pred sebou určité zmeny, s ktorými prídu zase nové výzvy. A každá výzva, robí tím silnejším.

Kto nás podporuje dnes

Generálny partner

dasato-accenture
dasato-accenture

Strategický partner

dasato-accenture

Hlavní partneri

Napísali o nás