Mosty kariérnych príležitostí

15 augusta, 2020

Začiatkom leta sme sa spojili s dvoma skvelými organizáciami pôsobiacimi na Slovensku a vytvorili sme úplne nový projekt, event, vďaka ktorému majú dnes stredoškoláci a vysokoškoláci možnosť viesť diskusiu s odborníkmi na aktuálne témy.

V článku sa dozvieš:

  • prečo spolupracujeme s Open HR Forum – Students a AIESEC
  • o čom sú diskusie Mosty kariérnych príležitostí
  • ako vyzeral náš prvý online event
  • kedy sa môžeš tešiť na ďalšie online podujatie

Neformálne vzdelávanie na Slovensku nie je už nový pojem. V každom modernejšom meste nájdete skupinku ľudí, iniciatívy, neziskové organizácie alebo jednotlivcov, ktorí to učenie sa poňali trochu z iného pohľadu.

Každá táto iniciatíva je rozdielna. Niektoré iniciatívy vzdelávajú mladých ľudí, niektoré dospelých. Niektoré sú súčasťou niečoho medzinárodného a niektoré sa zameriavajú na lokálnu komunitu. Vedú ich starší profesionáli, alebo aj stredoškoláci. A práve vďaka týmto rozdielom v organizácii, histórii a vďaka komornej atmosfére, ktorá v neziskovom sektore na Slovensku existuje, vzniká skvelá príležitosť sa jeden od druhého učiť.

Preto sme sa začiatkom leta rozhodli prepojiť s Open HR Forum – Students a AIESEC a vytvoriť jedinečný projekt, ktorý dnes prepája naše organizácie a naše tímy, ktoré si vymieňajú skúsenosti a znalosti. Do tejto spolupráce sme sa pustili aj s vedomím, že naše publikum je hodnotovo veľmi podobné a súčasne vekovo alebo profesne rozdielne. V jeho prepájaní sme našli veľký zmysel ako pre publikum, tak aj pre naše organizácie. Verejnosť a aj členovia organizácií sa takto môžu prepojiť s ďalšími profesionálmi, alebo aj so študentmi zo stredných a vysokých škôl.

Marketéri sa znova mohli pohrať a vytvoriť nový brand pre projekt a ako celok sme sa našli v mostoch. Mosty odjakživa spájali ľudí a uľahčovali im život. My sme sa rozhodli začať budovať takýto most. Nestaviame ho však z betónu a oceli. Aké sú teda naše materiály? Diskusia. Porozumenie. Nové pohľady.

A tak vznikli mosty kariérnych príležitostí – medzigeneračný dialóg o trhu práce, neformálnom vzdelávaní a jeho význame, dobrovoľníctve, možnostiach práce aj vzdelania a našej vízii do budúcna.

Event, ktorý slúži pre medzigeneračnú výmenu skúseností.

Hneď na prvý event sa prihlásilo cez 150 účastníkov od Košíc až po Dubaj. Počas celej diskusie zavládla uvolnená a komorná atmosféra, za ktorú môžeme poďakovať skvelým hosťom a najmä aktívnym ľuďom – Terezia Dominika Lukáčová, Vlastimil Vančo, Anna Hudáková a aj organizátorom, ktorých táto spolupráca natoľko napĺňa, že sa v nej rozhodli pokračovať.

Na najbližší event Mosty kariérnych príležitostí sa tak môžete tešiť už v októbri. O čom presne budú síce zatiaľ neprezradíme, no s určitosťou vás čakajú výnimoční hostia, krásna atmosféra a veľa nových myšlienok a vedomostí z medzigeneračného dialógu.

Podobné články

Prečítajte si #akosatoda