Projekt pre firmu a na strednej?

10 decembra, 2020

Študenti I AMbitious zrealizovali projekt pre inovatívnu a technologickú firmu Aliter Technologies

Množstvo študentov na strednej škole rozmýšľa o svojom ďalšom smerovaní a často im na um zídu práve technológie, IT, environmentalistika a aj inovácie. No dostať sa do prostredia, v ktorom sa veľká spoločnosť zapálene venuje práve tejto oblasti nie je vždy možné alebo jednoduché. 

Naši študenti túto možnosť však dostali a pracovali na zadaní, ktoré prinieslo spoločnosti nové návrhy na prepájanie environmentalistiky s IT. Študenti dostali nie len praktické rady a mentoring od zástupcov z firmy, no ako tím vytvorili inovatívny nápad ekologickej platformy pre mestá, organizácie, ktoré sa venujú ekológii a udržateľnosti alebo aj pre samotných obyvateľov. Súčasne sa rozhodli byť hravými a kreatívnymi a svoj voľný čas počas karantény venovali tvorbe video návodov a blogov, z ktorých sa možete dozvedieť napríklad aj to, ako si postaviť vlastný včelí úľ. 

Postav si svoj vlastný úľ za pár minút. Náš Adam ti ukáže, ako na to! 

Aj keď sa celý projekt musel konať online a študenti sa nemohli s firmou stretnúť osobne, svoje možnosti využili naplno a aj cez video hovory získali veľa, a to aj vďaka veľkej ochote firmy.

Z práce ktorú študenti spolu s firmou vynaložili vyšli skvelé výsledky. Od tímovej spolupráce až k väčšiemu rozhľadu v inovačnom a  technologickom prostredí. Sme veľmi vďační za vynikajúci prístup študentov a ukážkové vedenie projektu zo strany Aliter Technologies.

Firma ALITER na mňa pôsobila profesionálne no zároveň príjemným a priateľským dojmom. Boli veľmi ochotní a mohli sme sa na nich s hocičím obrátiť.

– Dominika Dardová, študentka I AMbitious

Prečo sa firma ako Aliter Technologies rozhodla realizovať projekt s aktívnymi stredoškolákmi z I AMbitious?

  • získanie inovatívneho pohľadu od mladých a ambicióznych stredoškolákov
  • myslenie mimo každodenného pozerania sa na daný problém

Študenti I AMbitious zvládli náročné zadania o tom, ako prepojiť IT a environmentalistiku a priniesť nové a inovatívne riešenia. Podarilo sa im skvelo naplniť naše očakávania a prišli s riešeniami, ktoré sme spolu doklepli do úspešného konca. Študenti projekt nenechali len v teoretickej rovine a ich riešenie komunikovali aj s potenciálnymi používateľmi. Nevzdali sa napriek tomu, že sme prvé nápady zhodnotili ako pre nás nerealizovateľné a nakoniec dodali kvalitné výstupy pripravené na použitie.

– Tím Aliter Technologies

Interné video pre Aliter Technologies o tom, ako mladí ľudia myslia ekologicky

Podobné články

Prečítajte si #akosatoda