Odpovedáme na 10 najväčších strachov, ktoré môžeš mať pred prihlásením sa do DASATO Academy

12 marca, 2023

Stále váhaš, prečo by si sa mal prihlásiť? Zhŕňame 10 najväčších strachov, ktoré môžeš mať pred prihlásením sa, ako i naše odpovede na ne:

1. Zapadnem medzi ostatných študentov/ky?

Do programu sa snažíme vybrať najrozmanitejšiu skupinku ľudí – neexistuje vzor ideálneho študenta/-ky. Počas programu budete mať množstvo aktivít, v rámci ktorých ostatných spoznáš hlbšie. Je to skvelé miesto na zoznámenie sa s rovesníkmi z iných škôl a krajov, s inšpiratívnymi mentormi, lektormi či mladými profesionálmi.

2. Dostanem sa do programu?

DASATO Academy je pre každého, kto chce na sebe pracovať, rozvíjať sa, získať prax, či byť v komunite aktívnych ľudí a organizácií. Na začiatku však najviac zaváži tvoja prihláška – prosím, povedz nám v nej o sebe čo najviac, zaujíma nás to a bez týchto informácií nevieme posúdiť, či sa na program hodíš.

3. Nie je výberový proces príliš zložitý?

Výberový proces sa skladá z len z DVOCH kôl:

  • Prvé výberové kolo: Prihláška TU.
  • Druhé výberové kolo: Individuálny online pohovor, kde sa ťa pýtame otázky na prihlášku, tvoju motiváciu, skúsenosti, či očakávania. Zároveň ti priblížíme tvoj rok v DASATO Academy.

4. Budem mať na program čas?

Celkovo ti zaberie priemerne 4-5 hodín týždenne. Je to však na tebe: koľko do toho dáš, toľko z toho dostaneš. :) Zároveň, aj v rámci programu ti pomôžeme lepšie narábať so svojím časom v rámci time management workshopu. O balanse a skúsenosti našich študentov si prečítaj tu.

5. Je program iba pre elity (tých najlepších)?

DASATO Academy je výberový program, ale zároveň nie je elitársky. To znamená, že hoci nemôžeme prijať každého kvôli limitovanému počtu prijatých študentov, ku ktorým chceme mať individuálny vzťah, neznamená to, že do programu prijímame len ľudí, ktorí si prešli mnoho aktivitami a chcú zachrániť svet.

6. Som dostatočne aktívny/-a?

Sme radi, ak sa do programu prihlásia študenti, ktorí ešte neboli v aktívni v žiadnej mimoškolskej aktivite, i takí, ktorí sa venujú viacerým. Dôležitou je pre nás zodpovednosť a motivácia byť v programe.

Komunikácia študentov na rozvojovom campe DASATO Academy

7. Môžem si program dovoliť?

Program stojí 30 eur mesačne. Nechceme, aby bariéra pre vstup do programu bola práve finančná. Preto po prijatí do programu neváhaj požiadať o štipendium. Info tu

8. Budú s programom moji rodičia OK?

Všetky informácie o programe nájdu tvoji rodičia na našom webe, no tiež nás môžu kontaktovať s akýmikoľvek otázkami. Veľmi sa tešíme, ak sa rodičia zaujímajú o naše aktivity a vždy si radi vypočujeme ich názor.

9. Ako sa na mňa bude pozerať okolie?

DASATO Academy je sebarozvojový program. Preto oveľa dôležitejší, než názor druhých, je to, čo tebe ako osobe program dá a či ti napríklad pomôže s niečím, čím si momentálne neistý.

10. Je program iba pre budúcich lídrov?

Nie, to nie je cieľom. Nezáleží ani, či si introvert či extrovert. Program je o posilnení tvojich už teraz silných stránok – my ti len pomôžeme ich lepšie identifikovať a sústrediť sa.

Nestačí? Prečítaj si, ako to vidia naši alumni:

Karolína Miháliková – alumni a členka tímu

Vďaka DASATO som mala možnosť vyrásť a objaviť svoje nové stránky, o ktorých som doposiaľ nevedela za pomoci workshopov a projektov v praxi, ale predovšetkým komunite. Podarilo sa mi prekonať svoj strach z prezentovania pred ľuďmi a úspešne odprezentovať 6 prezentácií.

Leonid Chernivetskiy – alumni

Vďaka DASATO som sa uistil v dôležitosti existencie a šírenia inkluzívnej spoločnosti a tolerantného prístupu, uvedomil som si dôležitosť zdieľania moderných konceptov pre fungovanie pracovného kolektívu a veľa z nich som sa naučil, a tiež som si uvedomil som ako je veľa ciest a príležitostí na profesionálny rozvoj.

Nezodpovedali sme všetko? Pokojne nám napíš na info@dasatoacademy.sk alebo na naše socials, sme tu vždy teba!

Tak neváhaj a odošli prihlášku ešte dnes :) Prihlasovanie končí 31.3. a počet miest je obmedzený. Tešíme sa na Teba!

Podobné články

Prečítajte si #akosatoda