Kto je to ten mentor ?

14 decembra, 2019

V rámci programu I AMbitious funguje aj mentoringový program, v ktorom má každý študent prideleného mentora podľa jeho vlastných preferencií, ktoré s ním tím I AMbitious konzultuje. Hlavnou úlohou mentora je pomáhať študentovi pri tvorbe vlastného projektu, otvárať mu nové možnosti a ukázať mu profesnú cestu, ktorou by študent chcel. Mentor a jeho mentee si často vybudujú omnoho lepší vzťah. A preto sme sa ho rozhodli priblížiť aj z tohto uhla pohľadu.

V článku sa dozvieš:

  • Ako dvojica mentor-mentee funguje
  • Kto je vlastne mentor
  • S čím ti mentor dokáže pomôcť

Študent Dávid Oravec bol pridelený k mentorovi Martin Hrabovec, zakladateľovi firmy Revolware, ktorá sa venuje najmä vývoju softvéru, webovým portálom, stránkam e-shopom a aplikáciám.

3 veci, ktoré Dávid získal vďaka mentoringu:

  • Nastavenie timemanagementu “Ako si zariadiť čas aby som stihol všetko to, čo chcem.”
  • Prax v odbore, ktorému sa chcem venovať “Úspešné odovzdanie projektu, do ktorého som sa mohol vďaka nemu zapojiť a dokončiť ho.”
  • Veľa vedomostí a široký prehľad ,,V čomkoľvek sa chcem zlepšiť, vždy mi poradí a dá mi príležitosti, kde si tieto zručnosti môžem zlepšovať a aplikovať.’’

Dávid sa o svojom vzťahu s mentorom vyjadril takto:

,,Už od prvého momentu som si s ním veľmi dobre rozumel. Keďže je z Bratislavy, osobne sa veľmi nestretávame, ale zato si dosť často píšeme alebo voláme. Bavíme sa kamarátsky, pracovne, alebo o čomkoľvek, čo nám napadne. Vždy mi dáva príležitosti na prácu, skvelé rady do života z vlastných skúseností. V rámci jeho firmy sa nám podarilo opraviť jeden web a mali sme začať pracovať na jednom projekte, ale zákazník to nakoniec odmietol. Momentálne mi dal novú príležitosť a to aktívne pracovať na budovaní značky. Mentor je super ! S čímkoľvek vie poradiť alebo pomôcť a dôležité je aby bol lepší ako som ja, čo Maťo určite je. A vďaka tomu ma posúva ďalej. Každému by som odporučil nájsť si minimálne jedného takého človeka v oblasti, ktorá vás zaujíma. Budete mať možnosť bombardovať ho so všetkým, čo vás zaujíma. Častokrát je to oveľa lepšie a jednoduchšie riešenie problémov a vždy je fajn pocit istoty, že máte pri sebe niekoho, kto vám s radosťou s čímkoľvek pomôže.’’

Vaszília Lia Bartošová & Anna Porubanová, študentky I AMbitious

Podobné články

Prečítajte si #akosatoda