Ročný, intenzívny, vzdelávací program pre stredoškolákov

Ročný, intenzívny, vzdelávací program pre stredoškolákov

DASATO Academy
(predtým I AMbitious Academy)
O projekte

Osobnostne aj kariérne rozvíja angažovaných stredoškolákov z rôznych kútov Slovenska a ukazuje im, že všetko sa dá cez:
 • individuálny mentoring
 • workshopy zamerané na zručnosti 21. storočia
 • inšpiratívne diskusie a debaty
 • projekt v praxi s neziskovým sektorom
 • projekt v praxi s verejným sektorom
 • projekt v praxi so súkromným sektorom
 • voliteľnú tvorbu vlastných projektov
Dasato Academy Komunita

Dasato v číslach

0
ročníkov
0
kraje
0
študentov
0
mentorov, lektorom, podporovateľov
0
projektov v praxi
0
workshopov a diskusií
0
ročníkov
0
kraje
0
študentov
0
mentorov, lektorom, podporovateľov
0
projektov v praxi
0
vzdelávacieho obsahu
0
ročníkov
0
kraje
0
študentov
0
mentorov, lektorov, podporovateľov
0
projektov v praxi –> aj vlastné
0
workshopov a diskusií

Pre mladýchCieľ

Projekt vznikol ako iniciatíva troch vtedy ešte stredoškoláčiek, ktoré samé vnímali nedostatky školstva a potreby študentov.

Naším cieľom je posilňovať jednotlivé kraje Slovenska cez rozvoj aktívnych stredoškolákov, budovanie komunít priamo v regiónoch a tvorbu zmysluplných projektov.

Čo robíme ?

keďže podľa OECD je Slovensko jednou z krajín EU, kde je tento problém najvýraznejší. Mladí ľudia v regiónoch majú menej príležitostí na rozvoj, preto sa sústreďujeme na otváranie pobočiek mimo hlavného mesta

cez inovatívne HUBY, ktoré spájajú všetky aktívne zložky kraja – študentov, mladých profesionálov, firmy, neziskovky, či verejnú správu

(únik mozgov) aby nám každoročne neodchádzalo 32 000 angažovaných študentov do zahraničia. Ukazujeme Slovensko ako inovatívnu krajinu s potenciálom na zmenu vďaka projektom v praxi s inšpiratívnymi subjektmi zo súkromného, verejného i neziskového sektora, s ktorými naši študenti pracujú na reálnych projektoch s pozitívnym dopadom

nakoľko až 70 % študentov aj zamestnávateľov ich považujú za kľúčové, no vo formálnom vzdelávaní  nie sú dostatočne pokryté. Time management, kritické myslenie, design thinking – to všetko je súčasťou našich workshopov

cez individuálny mentoring a koučing, keďže až 50 % študentov sa obáva o svoju budúcnosť

#DASATOvregionoch

#DASATOspolu

#DASATOinovativne

#DASATOtuateraz

Do každého kúta SlovenskaCieľ

Naším cieľom je sa v najbližších 8 rokoch rozširovať do všetkých krajov na Slovensku a prinášať tak príležitosti na rozvoj budúcej generácie tvorbou zmysluplných projektov, ktoré pomáhajú našej krajine. Pomôžte nám túto víziu naplniť a ukázať, že sa to dá!

Hodnoty

Etickosť

Rešpekt

Pomoc druhým

Angažovanosť

Pokora

Inovatívnosť

Aj oni si povedali, že…DASATO!Príbehy z komunity

Adam Brocka

člen Správnej rady, lektor

DASATO ma pravidelne dobíja optimizmom. Vďaka kontaktu s mladými ľuďmi, ktorým záleží na svojom okolí. Vďaka tomu, že program je trefným doplnením vzdelávacieho systému aj vďaka regionálnemu rozmeru. Verím, že vzdelávanie je kľúčové pre budúcnosť našej krajiny, preto som veľmi vďačný, že môžem k jeho zlepšovaniu prispievať práve podporou programu DASATO Academy.

Jana Žišková

Programová manažérka, Nadácia Pontis

Prepojenie organizácií DASATO s Nadáciou Pontis a programom Budúcnosť INAK, pomohol našim študentom zistiť ich smerovanie. Študenti DASATO Academy pripravili pre účastníkov programu Budúcnosť INAK interaktívne aktivity zamerané na sebapoznanie a orientáciu pri výbere strednej školy, priamo na ZŠ Gorkého realizovali min. 4 interaktívne aktivity v triedach II. stupňa. DASATO vytvára jedinečnú príležitosť pre rozvoj mladých ľudí, prináša im zručnosti a ukazuje im rôzne možnosti, vďaka ktorým môžu byť v živote úspešnejší a môžu realizovať svoje plány.

Leonid Chernivetskiy

Alumni DASATO Academy

Vďaka DASATO som sa uistil v dôležitosti existencie a šírenia inkluzívnej spoločnosti a tolerantného prístupu, uvedomil som si dôležitosť zdieľania moderných konceptov pre fungovanie pracovného kolektívu a veľa z nich som sa naučil, a tiež som si uvedomil som ako je veľa ciest a príležitostí na profesionálny rozvoj. Vďaka DASATO sme vypracovali 3 projekty v praxi, napríklad, pri práci naša skupina spravila približne 15 fokus skupín v rámci kvalitatívneho výskumu a zozbierali sme takmer 100 odpovedi pri kvantitatívnom prieskume. DASATO vytvára príjemnú spoločnosť a prostredie umožňujúce stredoškolákom na Slovensku napredovať v profesionálnom a osobnostnom rozvoji.

Ján Raclavský

vedúci oddelenia, Trnavský samosprávny kraj

Posilňovanie demokratických inštitútov na Slovensku sa nemôže diať bez spoločnej diskusie rôznych skupín v rámci územia, v ktorom žijú. DASATO zapája mladých ľudí do diania, angažuje ich a ukazuje, že mladí ľudia pozitívne menia našu krajinu.
Spoločne so študentmi DASATO Academy sme vytvorili projekt elektronabíjacich staníc. Úspešne sme spustili trainee program, zrealizovali projekt župy ako atraktívneho zamestnávateľa a mnoho ďalšieho. Nie je dôležitá kvantita, ale kvalita výstupov, na ktorých spolupracujeme. Študenti DASATO Academy nám ju ukazujú každý rok. DASATO podporuje angažovanosť mladých ľudí a spoluprácu odborníkov z praxe z ich možnými budúcimi kolegami.

Alena Kanabová

členka Správnej rady, Senior Manager Accenture

Vďaka DASATO som spoznala motivovaných mladých ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať a rozvíjať sa. Navyše im záleží na tom, ako vyzerá naša krajina. To ma napĺňa nádejou, že z nich raz budú lídri, ktorí budú ochotní zostať na Slovensku a posunú našu krajinu pozitívnym smerom. DASATO je pre mňa kombinácia kvalitného a praktického vzdelávacieho programu, ktorý rozvíja zručnosti opomínané vo formálnom vzdelávacom systéme a zároveň popri tom, ako sa študenti vzdelávajú a rozvíjajú, prinášajú pozitívny dopad aj do regiónov, v ktorých program pôsobí.

Marieta Štefanovičová

Strategy Development Specialist, Deutsche Telekom IT Solutions (T-Systems)

Vďaka DASATO sme dostali jedinečnú príležitosť prispieť k formovaniu mladej generácie, k rozvoju nielen ich odbornej, ale aj osobnostnej stránky, za čo sme veľmi vďační, keďže každé stretnutie so študentom, je pre nás novou skúsenosťou, ktorá nás posúva ďalej, vzájomne inspiruje a keď vidíme pozitívne odozvy od študentov, niet pre nás lepšej motivácie 😊. Táto organizácia je jedinečný príklad toho, ako sa pravé vzájomnou spoluprácou ľudí z rôznych oblasti a zamerania dôkaze z myšlienky vyvinúť unikátna iniciatíva, ktorá obohacuje nielen jednotlivcov, ale prispieva k prosperite a napredovaniu celého regióne. Je nám cťou byť súčasťou tohto programu, je to pre nás inšpirujúca a obohacujúca skúsenosť, ktorá nám umožňuje spoznávať potreby budúcej generácie podporovať ich otvorený potenciál.

Karolína Miháliková

Alumni DASATO Academy

Vďaka DASATO som mala možnosť vyrásť a objaviť svoje nové stránky, o ktorých som doposiaľ nevedela za pomoci workshopov a projektov v praxi, ale predovšetkým komunite. Podarilo sa mi prekonať svoj strach z prezentovania pred ľuďmi a úspešne odprezentovať 6 prezentácií.

Ľudia

Správna rada

Michal Csonga - Predseda správnej rady Dasato academy a Strategy Manager v 0100 Ventures

Michal Csonga

Preseda Správnej rady a Strategy Manager v 0100 Ventures

Alena Kanabová - Marketing Manager v Nexteria a kreatívec telom i dušou

Alena Kanabová

Senior Manager v Accenture a členka správnej rady Teach for Slovakia

Boďa Oravcová - Marketing Manager v Nexteria a kreatívec telom i dušou

Boďa Oravcová

Head of Challenges v Allheads, Ex-CMO v Nexteria a kreatívec telom i dušou

Adam Brocka - Spoluzakladateľ inovačného štúdia Kiuub

Adam Brocka

Spoluzakladateľ inovačného štúdia Kiuub

Adam Brocka - Spoluzakladateľ inovačného štúdia Kiuub

Viera Tatayová

Hrdá Martinusáčka a profesionálna lektorka a koučka s medzinárodnou certifikáciou PCC

Tím

Terézia Dominika Lukáčová - Co-Founder a Advisor
Terézia Dominika Lukáčová - Co-Founder a Advisor

Terézia Mihalovič Lukáčová

Co-Founder a Advisor

Veronika Kováčiková - Chief Finance Officer
Veronika Kováčiková - Chief Finance Officer

Veronika Kostková

Chief Finance Officer

Veronika Kováčiková - Chief Finance Officer
Veronika Kováčiková - Chief Finance Officer

Denis Sedlák

Chief Partnership Officer

Adriána Tibenská - Curriculum and Project Coordinator
Adriána Tibenská - Curriculum and Project Coordinator

Adriána Tibenská

Curriculum and Project Coordinator

Novinky

Prečítajte si #akosatoda

 • Novinka

  Chceš rozbehnúť niečo vlastné? S Tatra bankou realizujeme DASATO Idea Lab pre podnikavých stredoškolákov. Radi ti ho predstavíme na DASATO Ideathonoch, ktoré sa budú konať v rôznych ...

 • Hľadáme

  Hľadáme posilu do organizácie, človeka, ktorý alebo ktorá nám pomôže naštartovať novú, veľmi dôležitú súčasť organizácie, ktorá má potenciálny dopad na inovácie vo vzdelávaní na všetkých školách ...

 • Hľadáme

  Hľadáme posilu do organizácie, človeka, ktorý alebo ktorá nám pomôže naštartovať novú, veľmi dôležitú súčasť organizácie, ktorá má potenciálny dopad na inovácie vo vzdelávaní na všetkých školách ...

Partneri

Generálny partner

dasato-accenture
dasato-accenture

Strategický partner

dasato-accenture

Hlavní partneri

Napísali o nás

Sme tu pre VásKontakt

Názov: „I AMbitious“
IČO: 51877147
DIČ: 2120927556
Sídlo: Horovce 213, 02062 Horovce, Slovenská republika
Číslo účtu: 2301548060
IBAN: SK0283300000002301548060
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX