DASATO CAMP: Tri dni, ktoré ťa nakopnú a získaš podobne zmýšľajúcich kamarátov

23 novembra, 2022

Tri dni plné zábavy, športu, nadupaných aktivít či spoznávania spolužiakov aj seba samého – aj tak sa dá opísať trojdňový camp, ktorý si v septembri zažilo 65 stredoškolákov piateho ročníku DASATO Academy.

Jesenným víkendom sa niesol smiech, nadšenie a príjemná atmosféra. „Bolo nám skvele,“ zhodli sa viacerí účastníci campu.

„Tri dni, ktorými si účastníci prešli boli naozaj intenzívne zamerané na začlenenie všetkých ľudí do kolektívu a vzájomné skamarátenie. Do programu boli prijatí účastníci z rôzneho prostredia, rozličných pováh a s odlišnými záujmami či silnými a slabými stránkami. Pre náš program je  dôležité, aby si aj napriek tomu všetci rozumeli a vedeli priateľsky spolupracovať,“ hovorí Veronika Kováčiková, spoluzakladateľka programu. 

Nadšenie študentov zo spoločne stráveného času ich naštartovalo pracovať na sebe. „Vidíme, že sa teraz ešte viac tešia na každotýždenné workshopy, a to i napriek tomu, že sú v piatok večer,“ dopĺňa Veronika.

Čo zažili študenti campe?

Aktívni stredoškoláci z Trenčianskeho, Trnavského kraja a Košického kraja sa spolu stretli na odľahlej chate obklopený prírodou Jasenskej doliny.

Po spoločnom zoznámení študentov čakal zábavný program v podobe odľahčených súťaží. Na druhý deň budovali spoločne projekt na zlepšenie planéty a mali možnosť spoznávať ostatných aj seba viac do hĺbky cez rôzne typy rozhovorov a aktivít. Tretí deň sa niesol v duchu objatí ma rozlúčku a slov „ďakujem, že som mal/a možnosť ťa spoznať“.

Čo priniesla študentom účasť na campe?

„Pocit, že som súčasťou komunity,“ zhodujú sa študenti. 

Prepájanie sa s rovesníkmi, mentormi, lektormi či členmi tímu ako nadväzovanie nových priateľstiev je dôležitou súčasťou ročného rozvojového programu. Komunita DASATO sa snaží motivovať svojich účastníkov a ukázať im v praxi, že ako hovorí jej názov samotný všetko sa dá, keď sa chce. 

Práve camp je to miesto a čas v programe, kde táto komunita vzniká. Je to prvá aktivita našich študentov, kde sa stretnú všetky kraje, a práve tu sa vytvárajú priateľstvá nielen v regiónoch, ale naprieč celým Slovenskom. 

Čo o campe hovoria naši študenti? 

“Camp bol miesto, kde som mohla omnoho bližšie spoznať spolužiakov a členov tímu DASATO zo všetkých strán a stať sa jej členom. Celé tri dni boli taktiež pre mňa čas, kedy som sa mohla cítiť slobodne a uvoľnene a spoznávať seba no i ostatných,“ spomína účastníčka rozvojového programu Nina.

DASATO je ročný program neformálneho vzdelávania, ktorý osobnostne aj kariérne rozvíja angažovaných stredoškolákov zo všetkých kútov Slovenska. Zameriava sa na individuálny mentoring, workshopy pre sebarozvoj a zručnosti 21. storočia, inšpiratívne debaty, projekty v praxi s neziskovým, verejným a súkromným sektorom ako i tvorbu vlastných projektov.

Ďakujeme, že vďaka Trnavskému samosprávnemu kraju a Mestu Trenčín sa nám opätovne podarilo zrealizovať zážitkový camp pre študentov/ky DASATO Academy.

Podobné články

Prečítajte si #akosatoda