Chcete prilákať mladý talent do vašej spoločnosti? Ukážeme vám ako na to.

30 novembra, 2022

Podľa výskumu consultingovej spoločnosti Deloitte sú to práve študenti a čerství absolventi vysokých škôl, ktorí budú v roku 2030 tvoriť viac ako 20% pracovnej sily. S demografickými zmenami sa bude meniť celý pracovný trh a s ním aj svet. Mladí totiž vnímajú prácu v inom svetle, ako tomu bolo doteraz. Pri výbere práce nepozerajú len na úroveň miezd alebo flexibilný pracovný čas. Chcú sa na svojich pozíciách rozvíjať, získavať nové zručnosti, mať možnosť byť podnikavými a flexibilne pristupovať k svojej roli. Chcú sa zbaviť rigidného definovania svojich povinností a zobrať svoju prácu do vlastných rúk.

Súčasní študenti stredných a vysokých škôl sú v štádiu, kedy sa chystajú vstúpiť na pracovný trh. Či už v podobe stáží, skrátených pracovných úväzkov alebo na trvalé pracovné pomery.

Benefitov, ktoré mladý talent môže priniesť do vašej organizácie nie je málo. Nová vlna energie do tímu, nadšenie pre projekty, nekonvenčné nápady, jedinečná perspektíva aj nové zručnosti.

Spoločnosti, ktoré rozumejú novým potrebám a vnímaniu mladých ľudí sa automaticky stávajú atraktívnejšími voľbami a vedia k sebe prilákať ten najlepší talent.

DASATO už viac ako 5 rokov prepája ambicióznych študentov stredných a vysokých škôl so zamestnávateľmi naprieč sektormi. Ukazuje im možnosti na profesijný a osobnostný rast, ktoré na Slovensku možno nájsť, aby pochopili, že za podobnými príležitosťami nemusia odchádzať za hranice. V rámci nášho ročného programu rozvíjame študentov prostredníctvom pravidelných workshopov, individuálneho mentoringu, dikusií a hlavne projektov. Počas roka majú príležitosť uplatniť získané zručnosti na 3 typoch projektov v spolupráci s neziskovým, verejným aj súkromným sektorom. 

Vďaka našim skúsenostiam s mladými rozumieme potrebám mladej generácie a ich očakávaniam od organizácií, v ktorých by raz chceli pracovať.

Veríme, že aktívnym prepájaním organizácií a mladých talentov vieme prispieť k rozvoju našej krajiny a znížiť odliv šikovných mozgov, ktoré vedia pomôcť slovenským frimám, štátnej správe aj neziskovým organizáciám napredovať.

S mladými talentami intenzívne pracujeme už viac ako 5 rokov. Čo sme sa za ten čas naučili? Radi sa o to podelíme už 9. decembra.

Radi by sme zazdieľali naše vedomosti v komunite firiem, ktoré sa snažia osloviť mladý talent. Pripravili sme na túto tému interaktívny online workshop

Pozrieme sa spolu na 3 témy:

  • Očakávania mladých od ich budúcich zamestnávateľov. Priblížime si kľúčové potreby a preferencie stredoškolských a vysokoškolských študentov pri výbere svojich prvých zamestnávateľov.
  • Prípadové štúdie z našich projektov v praxi s firmami ako Martinus, Sli.do, Tatra banka alebo organizáciámi ako Mesto Trenčín alebo Trnavský samosprávny kraj. Veríme, že prax je kľúčovým faktorom pri rozvíjaní talentov a zručností mladých profesionáloch. Na úspešných príkladoch spoluprác si ukážeme benefity, ktoré tento typ prináša obom stranám.
  • Ako navrhnúť cestu nových kolegov k vašej firme? Na to, aby ste sa vedeli odlíšiť od konkurencie na trhu práce a identifikovať akú hodnotu komunikovať potenciálnym uchádzačom je dôležité mať prehľad o momentoch interakcie, ktoré môžu zažiť počas zoznamovania sa s vašou firmou ale aj v procese rozvoja na konkrétnej pracovnej pozícii.

Počas praktického cvičenia budete môcť zhodnotiť aktuálnu situáciu vo vašej organizácií a identifikovať kľúčové stránky, ktoré vám pomôžu pri tvorbe stratégie oslovovania mladého talentu.

Workshopom vás bude sprevádzať Sofia Kohútováspoluzakladateľka Dasato Academy, ktorá má na starosti fundraising aj partnerstvá s firmami a Adam Brockaktorý pomáha organizáciám pri zlepšovaní služieb, rozvoji kultúry orientovanej na zákazníka a tréningoch inovačných zručností.

Ak ste z HR, manažmentu alebo vám záleží na rozvíjaní kultúry a hľadaní nových talentov pre vašu organizáciu, radi vás uvidíme už v piatok 9. decembra od 9:00 do 11:30.

Workshop bude prebiehať online, cez platformu Zoom, takže sa môžete prihlásiť z pohodlia vašej kancelárie alebo obývačky.

Stačí sa bezplatne zaregistrovať na tomto linku.

Podobné články

Prečítajte si #akosatoda